ПП Аудиторська фірма «Професіонал»

Терміново, професійно, ефективно!
Останні новини та події
30.09.2019
Програмне забеспечення для складання фінансової звітності в форматі iXBRL
27.09.2019
У 2020 році більше 5000 українських підприємств почнуть звітувати в новому електронному форматі XBRL
23.09.2019
Аудитори – суб’єкти первинного фінансового моніторингу
08.01.2019
Аудиторська палата України ввжажає,що не пізніше ніж до 1 червня 2019 року оприлюднюють підприємства( згідно критеріїв) річну фінансову звітність разом з аудиторським висновком на своїй веб-сторінці (у повному обсязі).
21.12.2018
Ми вже в реєстрі аудиторських фірм,які мають проводити обов'язковий аудит
Усі події та новини
Корисні посилання
В разі необхідності відвідувачі сайту можуть скористатися посиланнями на Інтернет-ресурси органів державної виконавчої влади, періодичних видань, тощо.

Верховна Рада України

Законодавство України

Урядовий портал

Міністерство доходів і зборів України

Територіальні органи Міндоходів у Дніпропетровській області

Міністерство фінансів України

Пенсійний Фонд України

Національний банк України

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку

Державна служба статистики України

Національна комісія з регулювання ринку фінансових послуг

Зворотний зв'язок

Новини

30.09.2019 Програмне забеспечення для складання фінансової звітності в форматі iXBRL

27.09.2019 У 2020 році більше 5000 українських підприємств почнуть звітувати в новому електронному форматі XBRL


У 2020 році більше 5000 українських підприємств почнуть звітувати в новому електронному форматі XBRL


Проект USAID «Трансформація фінансового сектору» передав Національній комісії з цінних паперів та фондового ринку сучасний програмний комплекс VIZOR Software вартістю в півмільйона доларів США. Комплекс буде використовуватись підприємствами для подання фінансової звітності, а фінансовими регуляторами – для більш ефективного нагляду за ринками.

Проект USAID «Трансформація фінансового сектору в Україні» офіційно передав Національній комісії з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) програмний комплекс, необхідний для функціонування Системи фінансової звітності (СФЗ).

СФЗ виступатиме «єдиним вікном» для подання фінансової звітності підприємствами, що становлять суспільний інтерес згідно Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні». Цей закон відносить до категорії підприємств, що становлять суспільний інтерес, близько 5000 українських компаній, які починаючи з 2020 року зобов’язані складати фінансову звітність та подавати її регуляторам в єдиному електронному форматі іXBRL.

XBRL є широко поширеним в світі міжнародним стандартом подання в електронному вигляді ділової інформації, зокрема фінансової звітності за МСФЗ. Стандарт XBRL забезпечує опрацювання великих обсягів якісних та кількісних показників і використовується багатьма фінансовими регуляторами в світі для якісного нагляду за фінансовими ринками.

Закупівля програмного комплексу для функціонування СФЗ здійснена Проектом USAID «Трансформація фінансового сектору в Україні». Його вартість склала 524 759 доларів США.

Програмний комплекс створено компанією VIZOR Software (Ірландія), що спеціалізується на розробці та впровадженні програмного забезпечення для фінансових регуляторів та податкових органів. Програмне забезпечення VIZOR Software використовується в 31 юрисдикції по всьому світу, в тому числі Банком Англії та Австралійською комісією з пруденційного нагляду, Банком Албанії та Комісією з нагляду за фінансовим ринком Албанії.

«Початок роботи «єдиного вікна» подання фінансової звітності для всіх суб’єктів фінансового сектору знакова подія, яка розширить перспективи для розвитку економіки. Нова система підвищить якість підготовки фінансової звітності компаній, а регуляторам полегшить процес обробки цієї інформації, дозволить завчасно виявляти ризики і реагувати на них. Хоча звітність буде накопичуватися на базі НКЦПФР, але доступ до неї буде у всіх регуляторів, які здійснюють нагляд за компанією. Можливості щодо аналізу інформації в цьому форматі безмежні», – розказав про плани регуляторів Голова Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку Тимур Хромаєв.

«USAID продовжує активно допомагати Україні в розвитку фінансового ринку. Завдяки новому програмному комплексу регулятори отримають можливість більш якісно наглядати за ринком, а підприємства – стануть більш прозорими. Перехід підприємств на новий формат звітності, більш якісний нагляд за ринком та кращий захист інвесторів, сприятиме залученню додаткового фінансування українськими підприємствами та українською економікою в цілому»,  –  наголосив  Роберт Бонд, керівник Проекту USAID «Трансформація фінансового сектору» під час офіційної передачі програмного комплексу НКЦПФР.

СФЗ запущено в дослідну експлуатацію на базі Центру збору фінансової звітності. Операційне управління Центром здійснює НКЦПФР, а користуються системою всі фінансові регулятори – Національний банк України, Нацкомфінпослуг, НКЦПФР, – а також Міністерство фінансів України та Державна служба статистики.

«Запровадження такої системи є дуже важливим кроком для підвищення стандартів розкриття інформації суб’єктами звітування, в тому числі банками та іншими фінансовими установами.  Подання фінансової звітності через «єдине вікно» в електронному вигляді прискорить перехід банківської системи на безпаперові технології. Крім того, у регулятора з’явиться можливість швидкої та автоматичної обробки стандартизованих і консолідованих даних фінансової звітності для її аналізу й виконання наглядових функцій.  Зокрема йдеться про ґрунтовний моніторинг річної фінансової звітності банків та інших фінансових установ, – зауважив директор департаменту бухгалтерського обліку Національного банку України Богдан Лукасевич. – Ще однією перевагою цієї системи є те, що фінансова звітність подаватиметься у міжнародному форматі, зрозумілому усім іноземним інвесторам та стейкхолдерам, які слідкують за розвитком банківського сектору України».

Член Нацкомфінпослуг Олександр Залєтов, зазначив, що «Україна вдячна США за підтримку, яка надається в рамках проекту USAID/FST, за можливість підвищити рівень транспарентності та інвестиційної привабливості ринків небанківських фінансових послуг. На сьогодні небанківські фінансові установи стрімко розвиваються і не тільки щодо обсягів наданих фінансових послуг, але також демонструють позитивну динаміку сплачених податків та створених нових робочих місць. Очікується, що таксономія фінансової звітності відкриє для них нові можливості для залучення інвестицій, підвищить рівень довіри споживачів та відкриє нові можливості щодо реалізації проектів державно-приватного партнерства на фінансовому ринку України».

Довідково

Інформація в форматі іXBRL базується на метаданих, викладених в таксономіях, і описаних взаємозв’язках між поняттями. В світі існує загальна таксономія фінансової звітності, яка публікується Радою з МСФЗ (International Accounting Standard Board). В Україні таксономія фінансової звітності – Таксономія UA XBRL МСФЗ – вперше була розроблена і оприлюдненра у 2018 році Міністерством фінансів України. Вона враховує специфіку бізнесу та особливостей складання фінансової звітності в Україні і має два розширення – для банків та страхових компаній. Чинна версія таксономії опублікована на вебсайтах Мінфіну, НКЦПФР, НБУ та Нацкомфінпослуг. Також її можна завантажити безпосередньо на інформаційному вебсайті СФЗ (https://frs.gov.ua).

по матеріалам сайту https://www.nssmc.gov.ua/2019/09/26/u-2020-roku-blyshe-5000-ukransyki

23.09.2019 Аудитори – суб’єкти первинного фінансового моніторингу
Закон України “Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення”НОРМАТИВНО-ПРАВОВІ АКТИ МІНІСТЕРСТВА ФІНАНАСІВ УКРАЇНИ В РАМКАХ РЕГУЛЮВАННЯ І НАГЛЯДУ ЩОДО АУДИТОРІВ, АУДИТОРСЬКИХ ФІРМ, ФІЗИЧНИХ ОСІБ – ПІДПРИЄМЦІВ, ЯКІ НАДАЮТЬ ПОСЛУГИ З БУХГАЛТЕРСЬКОГО ОБЛІКУ

Наказ Міністерства фінансів України «Про затвердження Положення про здійснення фінансового моніторингу суб’єктами первинного фінансового моніторингу, державне регулювання і нагляд за діяльністю яких здійснює Міністерство фінансів України» від 22 грудня 2015 р. № 1160

https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0063-16

Наказ Міністерства фінансів України «Про затвердження Порядку проведення перевірок Міністерством фінансів України суб’єктів первинного фінансового моніторингу» від 6 травня 2015 р. № 489

https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0596-15

Наказ Міністерства фінансів України «Про деякі питання застосування санкцій Міністерством фінансів України» від 23 квітня 2015 р. № 460

https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0515-15

Наказ Міністерства фінансів України «Про затвердження Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення Міністерством фінансів України» від 18.01.2018  № 14

https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0159-18

Наказ Міністерства фінансів України «Про затвердження Критеріїв, за якими Міністерством фінансів України оцінюється рівень ризику суб’єкта первинного фінансового моніторингу бути використаним з метою легалізації (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансування тероризму та фінансування розповсюдження зброї масового знищення» від 26 січня 2016 р. № 17

https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0481-16

Наказ Міністерства фінансів України «Про затвердження Критеріїв ризику легалізації (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансування тероризму та фінансування розповсюдження зброї масового знищення» від 8 липня 2016 р. № 584

https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z1047-16

Наказ Міністерства фінансів України «Про затвердження форм обліку та подання інформації, пов’язаної із здійсненням фінансового моніторингу, та інструкції щодо їх заповнення» від 29 січня 2016 р. № 24

https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0241-16
НОРМАТИВНО-ПРАВОВІ АКТИ КАБІНЕТУ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

Постанова Кабінету Міністрів України «Деякі питання організації фінансового моніторингу» від 5 серпня 2015 р. № 552

https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/552-2015-%D0%BF

Постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку надання державними органами, державними реєстраторами на запит суб’єкта первинного фінансового моніторингу інформації про клієнта» від 8 вересня 2015 р. № 693

https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/693-2015-%D0%BF

Розпорядження Кабінету Міністрів України «Про перелік офшорних зон» від 23 лютого 2011 р. № 143-р

https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/143-2011-%D1%80

Постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку організації та координації роботи з перепідготовки і підвищення кваліфікації спеціалістів з питань фінансового моніторингу» від 19 серпня 2015 р. № 610

По матеріалам з  сайту https://www.apu.com.ua

08.01.2019 Аудиторська палата України ввжажає,що не пізніше ніж до 1 червня 2019 року оприлюднюють підприємства( згідно критеріїв) річну фінансову звітність разом з аудиторським висновком на своїй веб-сторінці (у повному обсязі).
ПОЗИЦІЯ
Аудиторської палати України – органу професійного самоврядування аудиторів щодо застосування окремих положень Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» щодо удосконалення деяких положень» від 05.10.2017 № 2164-VIII За результатами розгляду на засіданні Ради Аудиторської палати України 20.12.2018 р. (протокол № 6) Листа Міністерства фінансів України № 35210-06-5/32299 від 07.12.2018 «Щодо оприлюднення фінансової звітності», з урахуванням нормативно-правових актів таких як: - Конституція України від 28.06.1996 № 254к/96-ВР (із змінами і доповненнями); - Указ Президента України «Про порядок офіційного оприлюднення нормативно-правових актів та набрання ними чинності» від 10.06.1997 № 503/97 (із змінами і доповненнями); - Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» щодо удосконалення деяких положень» від 05.10.2017 № 2164-VIII; - Закон України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.1999 № 996-XIV (із змінами і доповненнями); та із використанням додаткових матеріалів: - Рішення Конституційного Суду України від 9 лютого 1999 року № 1-рп/99;   - Листа Міністерства фінансів України від 27.02.2018 № 35210-06-5/5570 «Про подання та оприлюднення фінансової звітності»; - Висновку науково-правової експертизи щодо оприлюднення річної фінансової звітності разом з аудиторським висновком від 11.12.2018 № 126/256-е Ради науково-правових експерт при Інституті держави та права ім. В.М. Корецького НАН України.
Рада АПУ повідомляє про наступне.
Законом України від 05.10.2017 № 2164-VIII «Про внесення змін до Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» щодо удосконалення деяких положень» (далі - Закон) внесені зміни до Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.1999 № 996-XIV.
Відповідно до абзаців 2-3 частини третьої статті 14 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» (із змінами і доповненнями, які наберуть чинності з 01.01.2019): «Великі підприємства, які не є емітентами цінних паперів, та середні підприємства зобов'язані не пізніше ніж до 1 червня року, що настає за звітним періодом, оприлюднювати річну фінансову звітність разом з аудиторським висновком на своїй веб-сторінці (у повному обсязі).
Інші фінансові установи, що належать до мікропідприємств та малих підприємств, зобов'язані не пізніше ніж до 1 червня року, що настає за звітним періодом, оприлюднювати річну фінансову звітність разом з аудиторським висновком на власній веб-сторінці (у повному обсязі)».

Статтю 14 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність» викладено в новій редакції відповідно до пункту 12 розділу I Закону України від 05.10.2017 № 2164-VIII «Про внесення змін до Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» щодо удосконалення деяких положень», пунктом 1 розділу II якого встановлено, що цей Закон набирає чинності з 1 січня 2018 року, крім абзаців шостого і сьомого пункту 12 розділу I цього Закону, які набирають чинності з 1 січня 2019 року.
Таким чином, оприлюднення річної фінансової звітності та річної консолідованої фінансової звітності за 2017 рік здійснюється у порядку, встановленому Законом у редакції, яка діяла до 01.01.2018 р.
В Листі Міністерства фінансів України від 07.12.2018 № 35210-06-5/32299 зазначається, що «з метою надання впевненості щодо показників фінансової звітності підприємств, наведених в абзаці другому частини третьої статті 14 Закону, які вперше застосовують міжнародні стандарти фінансової звітності (далі – МСФЗ) з датою переходу 01.01.2018 та перераховують проміжну фінансову звітність, річну фінансову звітність та консолідовану фінансову звітність за 2018 рік, включаючи вступний баланс на 01.01.2018 за МСФЗ згідно з вимогами МСФЗ 1 «Перше застосування Міжнародних стандартів фінансової звітності», доцільно оприлюднювати річну фінансову звітність та річну консолідовану фінансову звітність разом з аудиторським висновком на веб-сторінці починаючи з фінансової звітності за 2018 рік».
На підставі вищенаведеного, з урахуванням інформації, викладеної в листах Міністерства фінансів України, Аудиторська палата України вважає що великі підприємства, які не є емітентами цінних паперів, та середні підприємства, а також інші фінансові установи, що належать до мікропідприємств та малих підприємств не пізніше ніж до 1 червня 2019 року оприлюднюють річну фінансову звітність за 2018 рік разом з аудиторським висновком на своїй/власній веб-сторінці (у повному обсязі) відповідно до вимог абз. 2-3 частини 3 ст. 14 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.1999 № 996-XIV в редакції, яка набере чинності 01.01.2019 р.
________________________________________________


З матеріалів сайту Аудиторської Палати України https://www.apu.com.ua/2018/12/22/%d0%bf%d0%be%d0%b7%d0%b8%d1%86%d1%96%d1%8f-%d0%b0%d1%83%d0%b4%d0%b8%d1%82%d0%be%d1%80%d1%81%d1%8c%d0%ba%d0%be%d1%97-%d0%bf%d0%b0%d0%bb%d0%b0%d1%82%d0%b8-%d1%83%d0%ba%d1%80%d0%b0%d1%97%d0%bd%d0%b8-2/
21.12.2018 Ми вже в реєстрі аудиторських фірм,які мають проводити обов'язковий аудит
                                                                                         НОМЕР В РЕЕСТРЕ 2359 !!!

30.10.2018 Наша фірма вже в новому реєстрі АФ
Ми вже в реєстрі аудиторських фірм згідно нового Закона України" Про аудит фінансової звітності та аудиторську діяльність" порядковий номер 176 номер в реєстрі 2359