ПП Аудиторська фірма «Професіонал»

Терміново, професійно, ефективно!
Останні новини та події
13.01.2021
Фінзвітність на основі таксономії: що з поданням та штрафами у 2021 році
16.12.2020
Обов"язковий аудит за 2020 рік
16.12.2020
З 12 грудня середню зарплату рахуємо по-новому: зміни до Порядку №100 набрали чинності
01.12.2020
Ми в реєстрі аудиторських фірм,які мають проводити обов'язковий аудит
Усі події та новини
Корисні посилання
В разі необхідності відвідувачі сайту можуть скористатися посиланнями на Інтернет-ресурси органів державної виконавчої влади, періодичних видань, тощо.

Верховна Рада України

Законодавство України

Урядовий портал

Міністерство доходів і зборів України

Територіальні органи Міндоходів у Дніпропетровській області

Міністерство фінансів України

Пенсійний Фонд України

Національний банк України

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку

Державна служба статистики України

Національна комісія з регулювання ринку фінансових послуг

Зворотний зв'язок

З 12 грудня середню зарплату рахуємо по-новому: зміни до Порядку №100 набрали чинності

Кабмін постановою від 10.12.2020 р. №1213 вніс зміни до Порядку обчислення середньої заробітної плати (далі - Порядок №100). Про це ми повідомляли тут. Початок застосування нових правил - 12 грудня 2020 р., це дата опублікування Постанови № 1213 в "Урядовому кур'єрі" №243 від 12.12.2020Коли застосовувати оновлений Порядок?

Ні про перехідні положення, ні про дату введення в дію цього Порядку у постанові не йдеться. Тому з 12 грудня (з дня опублікування Постанови №1213) слід почати застосовувати нові підходи до розрахунку середньої зарплати.

Середню зарплату більше не коригуємо

З оновленого Порядку №100, виключено п. 10, в якому йшлося про застосування коефіцієнту коригування. Отже, зараз коригувати середню зарплату не потрібно, незважаючи на наявність підвищення окладів у розрахунковому періоді.Порядок №100 поширено і на фізосіб-роботодавців

Нарешті офіційно: змінами, передбаченими до Порядку №100, серед суб’єктів господарювання (підприємства, установи і організації усіх форм власності), на яких поширється його дія, з’являться ФОПи та фізичні особи, які в межах трудових відносин використовують працю найманих працівників.

Зміни довгоочікувані, адже після них не виникатиме запитань на кшталт «чи обов’язково ФОПам використовувати Порядок №100, адже про них в документі не зазначається»? Хоча на практиці фізособи-роботодавці цей Порядок застосовували і раніше.Оновлено перелік випадків застосування Порядку №100

У підпункт «а». п. 1 Розділу І Порядку №100 внесені зміни, якими збільшиться перелік випадків застосування цього Порядку.

Раніше в Порядку №100 не було повного переліку видів відпусток, для оплати яких він застосовується.

Тепер встановлено, що цей Порядок застосовується у випадках надання усіх видів відпусток, передбачених законодавством (крім відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами).

Проте чомусь прибрали згадку про компенсацію за невикористану відпустку, та тим не менш у наступних нормах Порядку про компенсацію таки згадується.

Також згідно з нормами Порядку №100 розраховуватимемо середню зарплату за час службового відрядження, крім службових відряджень державних службовців. Звісно, виплачувати працівнику середній заробіток за час відрядження треба лише, якщо заробіток за окладом (тарифною ставкою) менший (цього вимагає ст. 121 КЗпП).

І ще цей Порядок застосовуватиметься для розрахунку середнього заробітку за час затримки виконання рішення суду.

По даним сайту Дебет-Кредит :https://news.dtkt.ua/labor/labor-relationsредит

Опубліковано: 16.12.2020

До списку новин