ПП Аудиторська фірма «Професіонал»

Терміново, професійно, ефективно!
Останні новини та події
13.01.2021
Фінзвітність на основі таксономії: що з поданням та штрафами у 2021 році
16.12.2020
Обов"язковий аудит за 2020 рік
16.12.2020
З 12 грудня середню зарплату рахуємо по-новому: зміни до Порядку №100 набрали чинності
01.12.2020
Ми в реєстрі аудиторських фірм,які мають проводити обов'язковий аудит
Усі події та новини
Корисні посилання
В разі необхідності відвідувачі сайту можуть скористатися посиланнями на Інтернет-ресурси органів державної виконавчої влади, періодичних видань, тощо.

Верховна Рада України

Законодавство України

Урядовий портал

Міністерство доходів і зборів України

Територіальні органи Міндоходів у Дніпропетровській області

Міністерство фінансів України

Пенсійний Фонд України

Національний банк України

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку

Державна служба статистики України

Національна комісія з регулювання ринку фінансових послуг

Зворотний зв'язок

Обов"язковий аудит за 2020 рік

Відповідно до статті 2 Закону про бухоблік усі підприємства залежно від свого розміру належать до окремих категорій: мікропідприємства, малі підприємства, середні або великі. Періодично підприємство повинно переглядати свої показники. І якщо протягом двох років поспіль за показниками річної фінансової звітності воно не відповідає раніше визначеним критеріям, то має перейти до іншої відповідної категорії підприємств.

Крім цих категорій, закон виокремлює особливу групу підприємств. Це так звані підприємства, що становлять суспільний інтерес. До них належать насамперед підприємства емітенти цінних паперів, ціні папери яких допущені до торгів на фондових біржах або щодо цінних паперів яких здійснено публічну пропозицію.

Звертаємо увагу, що до таких підприємств належать не тільки акціонерні товариства, а й усі інші, якщо вони коли-небудь випускали будь-які цінні папери. Та за роз’ясненням комісії з цінних паперів та фондового ринку, цінні папери яких хоча б один день перебували у біржових списках. Крім емітентів до групи суспільно-значимих належать: банки, страховики, недержавні пенсійні фонди та інші фінансові установи, крім тих, що належать до мікропідприємств та малих підприємств, а також великі підприємства.

Стаття 14 Закону регулює порядок подання та оприлюднення фінансової звітності та трохи по-іншому групує підприємства. Згідно з цією статтею, підприємства, що становлять суспільний інтерес, крім великих підприємств, які не є емітентами цінних паперів, публічні акціонерні товариства, суб’єкти природних монополій на загальнодержавному ринку та суб’єкти господарювання, які здійснюють діяльність у видобувних галузях, зобов’язані не пізніше ніж до 30 квітня року, що настає за звітним періодом, оприлюднювати річну фінансову звітність разом з аудиторським висновком на своїй вебсторінці.

Великі підприємства, які не є емітентами цінних паперів, середні підприємства та інші фінансові установи, що належать до мікропідприємств та малих підприємств, зобов’язані це зробити не пізніше ніж до 1 червня. Своєю чергою, Податковий кодекс  після внесення до нього цьогорічних змін у п. 46.2 ПКУ регламентує, що платники податку на прибуток подають контролюючому органу річну фінансову звітність, яка підлягає оприлюдненню разом з аудиторським звітом у строк не пізніше 10 червня року, наступного за звітнім. У разі неподання або несвоєчасного подання такої звітності, разом з аудиторським звітом застосовується відповідальність, передбачена ПКУ.

Тобто підсумовуючи, можна сказати, що з наступного року для значної кількості підприємств (за розрахунками їх приблизно 16-20 тис.) проведення аудиту фінансової звітності стає обов’язковим.

Змінами, внесеними Законом №466 до пп. 46.2 ПКУ, передбачено, що платники податку на прибуток підприємств, які відповідно до Закону №996 зобов'язані оприлюднювати річну фінансову звітність та річну консолідовану фінансову звітність разом з аудиторським звітом, подають контролюючому органу:

    разом з податковою декларацією за відповідний річний податковий (звітний) період звіт про фінансовий стан (баланс) та звіт про прибутки та збитки та інший сукупний дохід (звіт про фінансові результати), складені до перевірки фінансової звітності аудитором;
    річну фінансову звітність разом з аудиторським звітом, яка підлягає оприлюдненню, у строк не пізніше 10 червня року, наступного за звітним. У разі неподання (несвоєчасного подання) річної фінансової звітності разом з аудиторським звітом, яка підлягає оприлюдненню, застосовується відповідальність, передбачена пп. 120.1 ПКУ для подання податкових декларацій (розрахунків).

ДПС в ІПК від 09.06.2020 р. №2356/6/99-00-05-05-02-06/ІПК повідомляє, що вищезазначені зміни до пп. 46.2 ПКУ набрали чинності 23.05.2020 р. і граничний термін подання декларації та фінансової звітності за звітний період (2019 рік) вже минув, то вперше норма цього пункту щодо обов'язкового подання річної фінансової звітності разом з аудиторським звітом у строк не пізніше 10 червня року, наступного за звітним, застосовується в 2021 році за підсумками 2020 звітного року.

Тобто, платники податку на прибуток, які відповідно до Закону №996, зобов'язані оприлюднювати річну фінансову звітність та річну консолідовану фінансову звітність разом з аудиторським звітом, подають контролюючому органу:

    разом з податковою декларацією за податковий (звітний) період (2020 рік) звіт про фінансовий стан (баланс) та звіт про прибутки та збитки та інший сукупний дохід (звіт про фінансові результати), складені до перевірки фінансової звітності аудитором;
    річну фінансову звітність за 2020 рік разом з аудиторським звітом у строк не пізніше 10.06.2021 р.

На виконання вимог ч. 3 ст. 14 Закону №996, підприємства, що становлять суспільний інтерес (крім великих підприємств, які не є емітентами цінних паперів), публічні акціонерні товариства, суб'єкти природних монополій на загальнодержавному ринку та суб'єкти господарювання, які здійснюють діяльність у видобувних галузях, зобов'язані не пізніше ніж до 30 квітня року, що настає за звітним періодом, оприлюднювати річну фінансову звітність та річну консолідовану фінансову звітність разом з аудиторським висновком на своїй веб-сторінці (у повному обсязі) та в інший спосіб у випадках, визначених законодавством.

Великі підприємства, які не є емітентами цінних паперів, та середні підприємства зобов'язані не пізніше ніж до 1 червня року, що настає за звітним періодом, оприлюднювати річну фінансову звітність разом з аудиторським висновком на своїй веб-сторінці (у повному обсязі).

Інші фінансові установи, що належать до мікропідприємств та малих підприємств, зобов'язані не пізніше ніж до 1 червня року, що настає за звітним періодом, оприлюднювати річну фінансову звітність разом з аудиторським висновком на власній веб-сторінці (у повному обсязі).

Порядок подання фінзвітності за 2020 рік

Отже, враховуючи зазначене вище, платники податку, які зобов'язані оприлюднювати річну фінансову звітність (консолідовану фінансову звітність) з аудиторським висновком, подають контролюючому органу:

    податкову декларацію за 2020 рік разом із звітом про фінансовий стан (баланс), звітом про прибутки та збитки та інший сукупний дохід (звіт про фінансові результати), що складені до перевірки фінансової звітності аудитором;
    річну фінансову звітність за 2020 рік разом з аудиторським висновком – не пізніше 10 червня 2021 року.


В ситуації, що розглядається, якщо підприємство не є фінансовою установою, то воно не зобов'язане:

    оприлюднювати річну фінансову звітність разом з аудиторським висновком на власній веб-сторінці (у повному обсязі)
    подавати до контролюючого органу річну фінансову звітність разом з аудиторським звітом.


Опубліковано: 16.12.2020

До списку новин